• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła przyłącza się do ogólnoświatowej akcji.

W ten dzień zakładamy dwie kolorowe skarpetki, nie do pary.

Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób

z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu

w 21. parze chromosomów.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby

z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości

o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

• Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca klasy 1-3 świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od otrzymania przesyłki z listem od Pani Wiosny, w którym udzieliła uczniom wskazówek oraz słodką niespodzianką za wykonanie wszystkich zadań. Po czym wszyscy ruszyliśmy na wiosenne podchody … a skoro podchody to zostawianie śladów, wskazówek, listów, zagadek, zadań … oczywiście od samej Pani Wiosny. Uczniowie dzielnie podążały za wszystkimi wskazówkami, jakie dawała im Wiosna w kolejnych listach. Następnie wszyscy radośnie wykonaliśmy wspólny śpiew oraz taniec wiosennej piosenki. Jesteśmy pewni, że starania naszych uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

• Dzień liczby pi

14 marca obchodziliśmy dzień liczby Pi

Klasa 5 i 6 wykorzystała w tym dniu swoją nagrodę z "Góry grosza" - pizza Pie.

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli film, dzięki któremu przybliżona została im liczba Pi oraz jej historia.

Następnie zmierzyli się z zadaniami, w których królowała oczywiście nasza solenizantka.

Klasy 2 i 3 nakreśliły rozwinięcie dziesiętne, natomiast uczniowie klasy 4 i 5 zmierzyli się z wyliczeniem liczby Pi po zmierzeniu obwodu i średnicy wybranych przedmiotów.

• Wizyta psa policyjnego

Z troski o uczniów, którzy mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne z przewodnikiem psa służbowego.

Dzięki temu uczniowie mogli poznać Fridę , a od jego opiekuna dowiedzieli się, jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Policjant opowiadał także jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Zaprezentował także uczniom, jaką należy przyjmować pozycję w razie ataku. Przewodnik psa opowiedział również o specyfice pracy policyjnych psów. Uczniowie byli bardzo podekscytowani wizytą tak niecodziennego gościa w szkole i aktywnie włączyli się w prowadzone zajęcia.

• Dzień Kobiet w przedszkolu

,, Z okazji Dnia Kobiet, życzę Ci dużo zdrowia w szczególności. Niech uśmiech zawsze na Twojej twarzy gości, a życie nie sprawia trudności i przykrości. Niech wiatr pieśń niesie Ci radosną , abyś zawsze czuła się jak wiosna. Wśród kwiatów i śpiewających ptaków, aby motyle na dłoni Ci siadały". ⚘️

Dzisiaj 8 marca- Dzień Kobiet, dlatego też nie mogło zabraknąć atrakcji w Przedszkolu. Biedroneczkowa sala zamienila się dzisiaj w Mini spa. Nasze małe kobietki mogły skorzystać z wielu zabiegów. Takich jak masaże, zabiegi na twarz, manicure, czy fryzjera. Następnie udały się do perfumerii, gdzie mogły skomponować sobie swój ulubiony zapach perfum. Pszczółki zaś przeniosły się w świat bajek. Dziewczynki stały się księżniczkami, chłopcy musieli przejść labirynt aby wydostać księżniczki z wieży. Szukali także właścicielki pantofelka. Księżniczki przed pójściem na bal musiały się wyszykować, dlatego udały się do salonu stylizacji paznokci.

Nie mogło zabraknąć upominków którymi chłopcy obdarowali nasze małe kobietki.

To był dzień pełen miłych wrażeń i niespodzianek.

• BEZPIECZNIE NA WSI

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, czyli kolejna odsłona konkursu plastycznego dla szkół podstawowych pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

22 lutego odwiedzili nas przedstawiciele KRUS Garwolin, opowiedzieli o bezpiecznym zachowaniu na wsi oraz wyświetlili filmy edukacyjne.

Dziękujemy za odwiedziny. Nasi uczniowie chętnie wezmą udział w konkursie!